MariaMontessori radioBBC
Ieskats Marijas Montessori pedagoģijā
Marija Montesori uzskatīja, ka pieaugušā uzdevums ir nevis izdarīt kaut ko bērna vietā, bet gan palīdzēt viņam to izdarīt pašam. Tas ir īpašs darbs. Katram bērniņam kopš dzimšanas ir dāvātas spējas izaugt par gudru un radošu personību. Mūsu, pieaugušo, uzdevums ir palīdzēt bērnam iespējami pilnīgi attīstīt savu potenciālu. Katrā bērnā ir milzīga vēlme mācīties un attīstīties – viņš uz to nav jāpiespiež. Mūsu galvenais uzdevums ir īstajā laikā „piemest malku krāsnī” vai, vēl labāk, „parādīt, kur atrodas malka”.
Lasīt tālāk ...
Maria Montessori landscape

Ieskats Marijas Montessori biogrāfijā

Marija Montessori, vecāku iedrošināta, studēja dabaszinības - matemātiku un tehnoloģijas. Pēc studiju absolvēšanas viņa uzdrošinājās turpināt studijas bioloģijas un medicības fakultātē, tādējādi, 1896.gadā kļūstot par pirmo sievieti - ārsti Itālijā, kas absolvējusi Romas universitāti.

Lasīt tālāk ...
montessori in school
Papildus informācija par Montessori metodi

Jautājums par Montesori metodes efektivitāti vienmēr ir bijis interesants un aktuāls. Tiek veikti dažādi pētījumi, tiek apzināti Montesori pirmsskolu un skolu absolventu panākumi. Nenoliedzami, pasaulē ir daudz veiksmīgu un talantīgu cilvēku, starp viņiem - arī „Montesori bērni”.

Lasīt tālāk ...